Mobil

Samsung telefonlarla alakalı korkutan iddia

Samsung telefonlarla alakalı korkutan iddia

 

Akıllı telefonların yanı sıra mobil cihazlarda bundan böyle yaşamımızın bir parçası haline gelmiş oldu. Bundan dolayı da kendimizi fiziksel bir şekilde bulunduğu gibi siber açıdan da korumamız gereklidir.

Reddit platformu üzerinde ortaya çıkmış olan bir tane gönderiye bakılırsa en fazla mobil cihaz satışı gerçekleştiren üretici konumuna sahip Samsung şirketi de Çin asıllı casus yazılımlar üzerinde barındıran cihazlar satmakta. u/kchaxcer’a bakılırsa Samsung şirketinin telefon ile birlikte tabletlerin hepsinde söz konusu bu casus yazılım bulunuyor ve ADB kullanımı olmadan da kaldırılamamakta.

Bu söz konusu casus yazılım normal bir hata gibi ele alınmamakta çünkü işin ucu Çin’e kadar dokunmakta. Cihaz Bakım menüsü içerisinde bulunan depolama temizlemeyle alakalı aracın Qihoo 360 tarafından geliştirilmiş olduğu ifade ediliyor. Bu söz konusu şirketin bağlantıları daha öncesinde de şüphe oluşturmakta ve şirketin veri madenciliği yapmakta olduğu da bilinen bir gerçek

Samsung şirketine ait akıllı telefonların yanı sıra tabletlerin hepsinde söz konusu bu depolama temizleme aracı bulunuyor. İlk bakıldığı hiç kimseyle ilgili bu durum bir problem yaratmamakta olsa bile Reddit kullanıcısına bakılırsa şirketin bir çok şüpheli hareketi mevcut durumda ve bu söz konusu aktivitelerin bir bölümü de Tayvan ile birlikte Hong Kong’u çok yakından ilgilendirmekte.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close