Mobil

Samsung şirketinin telefon üretim yeri değişiyor

Samsung şirketinin telefon üretim yeri değişiyor

 

Sürpriz bir şekilde hamle yaparak Çin’de yer alan en son üretim merkezini geçmiş olduğumuz ekim ayında kapatma konusunda karar alan Samsung şirketi, bugün içerisinde açıklaması yapılan Çin kararından dolayı yeniden şaşırttı. Güney Kore asıllı teknolojinin devinin yapmış olduğu bu açıklamaya bakılırsa şirket, Çin’de yer alan bir teknoloji firması olarak öne çıkan Wingtech şirketiyle anlaşma yaptı önümüzdeki sene akıllı telefonlarının üretimlerinin beşte birlik kısmını Çin’e kaydırmış olacak.

Samsung şirketi, Çin asıllı şirketlerin yükselişiyle beraber sektör üzerinde kartların tekrardan dağıtılmaya başlanmış olduğunun farkına varmış bir durumda bulunmalı ki bu hamleyi yapmış oldu çünkü bir çok Çin asıllı şirket, amiral gemisi telefon modellerini Samsung şirketi ile Apple şirketi gibi devlerin tam tersine daha rekabet edilebilir fiyatlarla piyasaya çıkartıyor. Bu hususta Samsung çalışanlarından bir tanesinin ”Huawei şirketi ve öteki Çin asıllı mobil cihaz üreticileri ile rekabet gücünü koruyabilmek amacıyla maliyetleri düşürebilmek fazlasıyla önemli” ifadelerine yer verdiği de söylenmekte.

Söz konusu bu stratejinin bir parçası şeklindeyse Samsung şirketi, Galaxy A telefon modellerinin üretilmesini Çin’e taşımış olacak ve özgün tasarım üreticilerinden biri olan Wingtech şirketiyle ortak olmuş bulunacak. Samsung şirketinin aslında bir özgün tasarım üretici firmasıyla iş birliği yapmış olması, sektör içerisinde bir ilk değiş. Daha önceki dönemlerde LG şirketiyle Huawei şirketi gibi dev firmalarında Wingtech şirketiyle çalışmakta olduğu ve çalışmalarını devam ettirdiği bilinmekte.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close