Teknoloji

Samsung şirketinin kar oranında büyük bir düşüş

Samsung şirketinin kar oranında büyük bir düşüş

 

Samsung şirketinin 2019 senesinin 3. mali çeyreği esnasında elde ettiği faaliyet karları, bellek yongasına karşı duyulan düşük talepten dolayı geçmiş olduğumuz seneye bakıldığında %56 seviyesinde bir düşme gösterdi. Eylül ayı içerisinde sona ermiş olan çeyreklik döneme bakıldığında 6,7 milyar dolar tutarında bir para kazandığı konusunda açıklama yapan Güney Kore asıllı teknolojinin devi, akıllı telefonla alakalı satışların geçmiş olduğumuz senenin aynı dönemine bakıldığında %5 seviyesinde düşmüş olduğunu; fakat daha önceki çeyreğe kıyaslandığı zaman %10 oranında artmış olduğunu da belirtti.

Firma tarafından yapılmış olan açıklama içerisinde şu ifadeler yer aldı; ”3. çeyrekte elde edilen kar, bir sene önceki kara bakıldığında keskin bir düşüş yaşamış oldu. Lakin akıllı telefon satışları konusunda güçlü bir performansın yanı sıra mobil OLED ekranlara karşı duyulan talebin artış göstermesi, bellek yongası pazarı içerisinde yaşamış olduğumuz durgunluğu biraz da olsa telafi etmiş bulundu”

Samsung şirketi, karşımıza çıkan en yeni amiral gemilerinden Galaxy Note 10 modeli ile birlikte orta segment üzerinde konumlanmış durumdaki Galaxy A isimli serinin güçlü satış performansından dolayı, akıllı telefonla alakalı gelirlerinin geçmiş olduğumuz çeyreğe kıyaslandığı zaman büyümüş olduğunu da ifade etti.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close