Mobil

Samsung şirketinden yeni bir cihaz patenti

Samsung şirketinden yeni bir cihaz patenti

 

Yakın bir zaman öncesinde çıkmış olan söylentilere bakılır ise firma, Galaxy Fold 2 şeklinde isimlendirilen 2. bir tane katlanabilir özelliğe sahip cihaz üstünde çalışmalar yapıyor. Bugün de Güney Kore asıllı teknoloji firmasının aynı segment üzerinde bir başka ürünle ilgili olarak patent başvurusu gerçekleştirmiş olduğu ortaya çıkmış bir durumda.

Hindistan’da merkezi bulunan Pricebaba isimli bir internet sayfasının ulaşmış olduğu belgelere bakılırsa, Samsung şirketinin akıllı telefon ile birlikte tablet ve de dizüstü bilgisayar da arasında bulunmak üzere değişik modlarda kullanılabilmekte olan, katlanabilir özelliğe sahip bir cihazla ilgili patent almış olduğu gözükmekte.

Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı’nın veritabanı üzerinde keşfedilmiş olan bu patent, Samsung şirketinin ekran iştirakleri tarafından dosyalanmış bir durumda. Paylaşılmış olan görsellere bakılırsa, cihazın Galaxy Fold modelinin tam tersine dışa doğru katlanmakta olan çok büyük bir ekranının yer aldığını görmekteyiz. Öte yandan cihaz üzerinde, birden çok modda kullanılmasını sağlamakta bulunan 2 tane farklı menteşe de yer alıyor. Bu ise, dizüstü bilgisayar modu ile kullanıldığı zaman, ekranın bir bölümünün dokunmatik ekran klavyesi görevi görebilecek olduğu anlamına taşımış oluyor.

Diğer taraftan söz konusu bu patent, katlanabilir özelliğe sahip olan cihazın farklı uygulamalara sahip olarak geleceğini de göstermiş oluyor.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close