Mobil

Samsung şirketinden ekran açıklaması

Samsung şirketinden ekran açıklaması

 

Samsung şirketi, dikey bir şekilde katlanabilen akıllı telefonu Galaxy Z Flip modelinde kullanmış olduğu cam ekranları farklı üreticilere de satma konusunda planlar yapıyor. Firmanın söz konusu bu hamlesi, katlanabilir özelliğe sahip telefon pazarı üzerinde rekabeti kızıştıracak olabilir.

Samsung şirketi, yeni nesil katlanabilen özelliğe sahip telefonlarından Galaxy Z Flip modelini resmi bir şekilde satışa çıkartdı. Güney Kore asıllı teknolojinin devi, cihazın en fazla dikkat çekmeyi başaran noktalarından bir tanesi olarak öne çıkan katlanabilir ekranlarını, öteki üretici firmalara da satmayı planlamakta. Firmanın ticari bir şekilde satışa sunacak olduğu söz konusu bu ekranlar, Galaxy Z Flip modelinin ultra ince bir şekildeki cam (UTG) teknolojisini içeriğinde barındıran ekranıyla aynı biçimde ”sert ve e hassas” bir ürün şeklinde pazarlanmış olacak.

Samsung şirketi, söz konusu bu ekranı tam olarak hangi üreticilere satacak olduğunu halen açıklamamış olsa da, ileride muhtemel olarak değişik markalardan gelebilecek daha çok katlanabilir ekrana sahip akıllı telefon görmüş olacağız. Fakat tüketicilerin katlanabilen özelliğe sahip telefonlardan bir tanesini satın almaya hazır durumda bulunup bulunmadığı da çok daha farklı bir soru.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close