Mobil

Samsung şirketinden 200 Megapiksellik telefon kamerası

Samsung şirketinden 200 Megapiksellik telefon kamerası

 

Kameraların üstüne özel bir lansman gerçekleştirmiş olan Samsung şirketi, 2 tane yeni akıllı telefon kamerası duyurmuş oldu. ISOCELL HP1 ile birlikte ISOCELL GN5 şeklinde isimlendirilmiş olan bu kameralar, sahip durumda bulundukları özelliklerle dünyanın üstünde ilk olma unvanlarına sahip durumdalar.

Güney Kore asıllı teknoloji devlerinden biri olarak öne çıkan Samsung şirketi, düzenlemiş olduğu özel bir etkinlik kapsamında 200 MP’lik bir çözünürlük sunmakta olan yeni akıllı telefon kamerasını tanıtmış oldu. ‘ISOCELL HP1’ şeklinde isimlendirilmiş olan söz konusu bu kamera, dünya üzerinde bir ilk olarakta karşımıza çıkmış oldu. Etkileyici bir durumdaki özelliklere sahip olarak gelen kamera, özellikle de değişik ışık koşullarına göre çalışabilmekte oluşundan dolayı dikkatleri çekmekte.

ISOCELL HP1 adlı model, 0,64 μm piksellik boyutuna sahip olarak karşımıza çıktı. ChameleonCell adına sahip bir teknolojiyle beraber ortam ışığına uyum sağlayarak tam piksel, 2×2 veyahut 4×4 piksel grupları halinde çalışabilmekte olan söz konusu bu kamera, bu özelliğinden dolayı bütün ışık koşullarında mümkün olabilen en iyi kaliteyi de sunabilmekte. Bunun kapsamında tam piksel şeklinde çalışmakta olan kamera 200 MP ile birlikte 2×2 piksel grubunda 50 MP ve 4×4 piksel grubunda da 12,5 MP çözünürlük sunabilmekte.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close