Mobil

Samsung şirketi yeni bir patent daha aldı

Samsung şirketi yeni bir patent daha aldı

 

Samsung şirketinin katlanabilir ekrana sahip telefonlarla alakalı başlattığı yeni çalışması, alındığı görülen yeni bir patent sayesinde ortaya çıkmış bir durumda. Aslında alınmış olan söz konusu bu patent, firmanın geçmiş olduğumuz dönemler içerisinde piyasaya çıkarttığı Galaxy Fold modeline bayağı bir benzemekte. Fakat Samsung şirketi bu defa, Galaxy Fold modelinde yapmış olduğu hataları yinelemek istememekte gibi gözüküyor.

Patentin dışında yer alan bölümlerdeki telefon üzerinde yer alan ekranın açılmasını sağlamakta bulunan ufak parçalar dikkatlerden hiç bir şekilde kaçmamakta. Aslında Samsung şirketinin aldığı bu yeni patent, küçük bir cep defterine benzer şekilde karşımıza çıkmakta. Fakat Samsung şirketinin patenti, telefon üzerinde yer alan donanımsal özelliklerini hiç bir şekilde ortaya çıkartmıyor.

Samsung şirketinin söz konusu bu patenti, telefon üzerinde yer alan bir takım ilave parçalarla beraber gelmiş olacak. O kadar ki talep edildiğinde takılabilmekte olan bu parçalar, telefon üzerine yeni sensörlerin yanı sıra donanımsal parçalar ilave edilmesini de sağlamış oluyor.

Samsung şirketinin söz konusu bu patentlerinin gerçek olarak karşımıza çıkıp çıkmayacağı da şu ana belirsizliğini korumakta. Teknolojinin devi, bu söz konusu modelini kısa bir zamandan sonra yaşama geçirebilir ya da söz konusu bu patentler, tarihin tozlu sayfaları üzerine de gömülecek olabilir. Bu söz konusu patentlerin geleceğini sadece ve sadece zaman göstermiş olacak.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close