Mobil

Samsung şirketi yeni bir patent aldı

Samsung şirketi yeni bir patent aldı

 

Akıllı telefonlarla alakalı dünyanın en büyük markalarından biri olarak öne çıkan Güney Kore asıllı Samsung şirketi, çok daha yeni bir patent almış durumda. Fazlasıyla deneysel olarak nitelendirebileceğimiz bir tasarıma sahip durumda bulunan patent üzerinde cihazın alt köşeleri ile birlikte üst köşelerinin kavisli bir durumdaki yapıya sahip bulunduğu açık bir şekilde görülmekte. Söz konusu bu cihaz içerisinde aslına bakılırsa 2 tanesi yay kısımlarında bulunan üç tane ekran yer alıyor. Burda yer alan sanal butonlar ise ihtiyaca bakılarak düzgün bir şekilde düzenlenebilmekte. Yani aslına bakılırsa LG V20 modelinin ikincil ekranı benzerinde çalışmakta desek yanlış olmaz.

Akıllı telefon dünyası üzerinde genel ir şekilde dikdörtgen tasarımla alakalı şekil benimsenmiş bir durumda bulunsa bile ara ara ne kadar üzücü ki başarısızlıkla sonuçlanmış olan deneysel tasarımlar da ortaya çıkmış bir durumda. Halen nereye varacak olduğu halen tespit edilemeyen bu deneysel tasarımlardan en yeni olanı da 2019 senesi içerisinde çıkmaya başlamış bulunan katlanabilir özelliğe sahip akıllı telefon modelleriydi. Bu alan içerisinde Galaxy Fold modeli ile birlikte Mate X modeli ve Razr modeli gibi 3 tane değişik tasarımı benimsemiş örnekleri de görmüş olduk.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close