Mobil

Samsung şirketi yeni bir akıllı telefon ekranı geliştirmeye başladı

Samsung şirketi yeni bir akıllı telefon ekranı geliştirmeye başladı

 

Samsung şirketinin geçmiş olduğumuz günlerde gerçekleştirdiği bir tane marka başvurusu, firmanın yeni bir akıllı telefon ekranı teknolojisinin üstünde çalışmakta olduğunu gösteriyor. Halen hakkında hiçbir bilgi bulunmayan ekranın gelecek aylar içerisinde duyurulması konusunda beklenti bulunan Note 20 modelinde kullanılabilecek olduğu da düşünülmekte.

Samsung şirketi, akıllı telefonların mevcut durumdaki teknolojisinin geliştirilmesi konusunda çok önemli bir yerde durmakta. Özellikle de akıllı telefonların ekran teknolojisinin geliştirilmesi konusunda Samsung şirketi, rakiplerinin daha da önünde yer alıyor. 2008 senesi içerisinde ilk AMOLED ekranı üretimi gerçekleştirilen Samsung şirketi, daha sonrasında piyasaya sürülmüş olan Super AMOLED ekranların yanı sıra Dynamic AMOLED ekranların da önünü açmayı başarmış oldu.

Hatta son günler içerisinde paylaşılan Galaxy S20 modeli ile birlikte Galaxy Z Flip modelinde de bu Dynamic AMOLED ekranlar kullanılmış oldu. Dynamic AMOLED ekranlar aynı zamanda, HDR10+ desteğine de üzerinde yer veren Super AMOLED ekran şeklinde tanımlanmakta.

Ekran teknolojisinin üstünde çalışmaya hiç bir şekilde ara vermeden etmiş olan Samsung şirketinin gerçekleştirdiği yeni ticari markanın başvurusu, dünya devinin yeni bir ekran teknolojisinin üstünde çalışmakta olduğunu göstermekte. Samsung Electronics şirketi 6 Mart tarihinde Amerika Birleşik Devletleri Patent ve de Ticari Marka Ofisi’ne ”Samsung PIFF” adlı bir ticari markayla alakalı başvuruda bulunmuş oldu.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close