Mobil

Samsung şirketi Türkiye ile alakalı açıklamada bulundu

Samsung şirketi Türkiye ile alakalı açıklamada bulundu

 

Google şirketiyle Rekabet Kurumu’nun arasında meydana gelen krizden sonra Samsung şirketinin 2020 senesinde Türkiye akıllı telefon pazarı üzerinden çekilecek olduğu iddiaları gündeme adeta bir bomba gibi düşmüş idi.

Samsung Türkiye şirketinin ekibi de Google uygulamalarının bulunmasından dolayı Türkiye içerisinde yeni telefon satışı yapılmayacağı konusundaki iddiasını geçersiz kılmış olan resmi bir açıklamada bulundu. Samsung şirketi, gelecek sene Türkiye içerisinde ilk sırada yeni Galaxy S modeli ve Note modelindeki telefonları yer almak üzere bütün Android işletim sistemli cihazlarını satmayı sürdürecek

Samsung’un Türkiye tarafından yapılan açıklama;

”Samsung Electronics şirketi olarak faaliyet göstermeye devam ettiğimiz bütün ülkelerin yasalarına göre ticari faaliyetlerimizi yürütmeye devam ediyoruz. Türkiye içerisinde Rekabet Kurumu’nun Google şirketinin faaliyetleriyle alakalı olarak almış olduğu kararı ve bunla alakalı süreçleri de yakından takip etmekteyiz.

2020 senesinde çıkacak yeni Galaxy ürünleriyle alakalı olarak Türkiye içerisindeki lansman çalışmalarımızın yanı sıra planlamalarımızı sürdürdüğümüzü de kamuoyunun bilgisine sunuyoruz. Rekabet Kurumu’nun yürütmekte olduğu süreçle alakalı gelişmelere bakarak kullanıcılarımız ile birlikte kamuoyunu da bilgilendirmeyi sürdüreceğiz.”

Google şirketi ile Rekabet Kurumu arasında yer alan gerginlikte halen sürüyor. Şu anda halen Google şirketinin almış olduğu yaptırım kararı geçerli bir durumda. Öte yandan firma, bugün (17 Aralık tarihi)den itibaren günlük olarak 1,5 milyon Türk Lirası tutarında bir ceza ödemeye başlamış durumda.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close