Mobil

Samsung şirketi telefonları üzerinde reklam mı gösterecek?

Samsung şirketi telefonları üzerinde reklam mı gösterecek?

 

1 Ekim 2019 tarihi içerisinde Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi’ne (EUIPO) sunulmuş olan ticari bir tane marka başvurusuna bakılırsa Samsung şirketi, akıllı telefonlarla birlikte tabletler üzerinde yer alan reklamcılık hizmetleriyle alakalı geçerli durumda bulunan ”Samsung Mobil Reklamlar” ismine çok daha yeni bir ticari markayla alakalı olarak başvuru gerçekleştirdi.

Güney Kore asıllı firmanın hali hazır bir şekilde akıllı televizyonlarına özel olarak Samsung Ads isminde bir hizmeti bulunuyor. Bahsi geçen bu hizmet içerisinde reklamları tamamen devre dışı bırakabilme seçeneği yer alsa bile, bunu televizyon menüsü üzerinde bulabilmek bayağı bir zor. Çünkü Samsung şirketi, kullanıcıların söz konusu bu reklamları kolay bir şekilde devre dışı bırakamamalarından emin olabilmek amacıyla bu söz konusu seçeneği akıllı TV’lerde yer alan ‘‘şartlar ve koşullar’’ isimli menünün altına gizlemiş bir halde. Eğerki benzeyen bir strateji mobil reklamlarla alakalı olarakta uygulanacak olursa, canların biraz da olsa sıkılması mümkün.

Samsung şirketi, Çin asıllı üreticilerin agresif durumda bulunan politikalarından dolayı akıllı telefon pazarı içerisinde stratejisini değiştirmiş bir durumda. Geçmiş olduğumuz ay içerisinde Hindistan’da satışa çıkartmış olduğu Galaxy M30s isimli modelini İngiltere ile birlikte İspanya, Fransa, ve Almanya ülkeleri de dahil olmak üzre bir çok Avrupa ülkesi içerisinde piyasaya sürme konusunda planları bulunan Samsung şirketi, pazar içerisindeki cihaz bolluğunu da kullanıp mobil reklamla alakalı stratejilerini geliştirme konusunda çok istekli.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close