Mobil

Samsung şirketi S serisi satışını bitirecek mi?

Samsung şirketi S serisi satışını bitirecek mi?

Samsung şirketinin yeni amiral gemisi olarak sunmuş olduğu Galaxy S20 modelinin yanı sıra Galaxy S20+ ve ayrıca Galaxy S20 Ultra modelleri satış rakamları hususunda hiç bir şekilde istenilen noktaya gelmiş değil. Hatta sektörel bir durumdaki tahminlere bakılırsa Galaxy S20 serisi ile birlikte Galaxy S10 isimli serinin sadece %80’i kadar satabiliyor olacak. Galaxy S serisinde yer alan bu düşüş, Samsung şirketinin çok daha yeni kararlar almasına sebep olabilir.

Akıllı telefonlarla alakalı sektörün bir numarası olarak öne çıkan Samsung şirketi, 2013 senerinin mart ayında tanıtımını yapmış olduğu ”Galaxy S4” serisindeki telefonları sayesinde çok ciddi anlamda başarılı olmayı başarmıştı. Bu söz konusu telefon o denli popüler bir hale gelmişti ki toplam olarak 80 milyon tane satmış oldu. Bu söz konusu satış miktarı, Galaxy S4 modeline tarihin en fazla satış gerçekleştirilen Android  işletim sistemli telefonu olma unvanı kazandırmış idi.

Samsung şirketi Galaxy S serisi üzerinde bir daha hiçbir dönemde 80 milyon  tane satış miktarına ulaşmayı başarabilmiş değil. Örnek olarak; Galaxy S5 modeli, yalnızca 40 milyon tane satmayı başarmış durumdayken Galaxy S9 serisinde yer alan satışlar da 32 milyon tanede kalmış oldu.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close