Mobil

Samsung şirketi Qualcomm’dan uzaklaşma yolları arıyor

Samsung şirketi Qualcomm'dan uzaklaşma yolları arıyor

 

Samsung şirketinin en son çıkmış olan amiral gemilerinden Galaxy Note 10 modeli ile birlikte Note 10+ modelinin resmi bir şekilde tanıtımının yapılmasına sadece günler kalmış olmasına karşın rağmen telefonla alakalı bilgiler gelmeyi sürdürüyor. Bu defa çıkan bilgiler, telefonun direkt olarak kalbi; yani işlemcisiyle alakalı.

Samsung şirketi, amiral gemisi telefonları üzerinde genel olarak 2 tane değişik işlemci kullanmaktadır. Bunlardan bir tanesi kendi üretimini yaptıkları Exynos modelindeki işlemcilerken, ötekisi ise Qualcomm şirketinin ürettiği Snapdragon isimli işlemciler. Snapdragon markasına sahip olan işlemciler genel olarak Samsung şirketinin Amerika ile birlikte Çin’de pazara çıkartılan Galaxy S serisiyle beraber Note serisinde yer alan modellerinin üzerinde kullanılmaktayken, dünyanın geri kalan kısmına dağıtımı yapılan telefonlar üzerinde Samsung şirketinin kendi üretmiş olduğu Exynos modelindeki işlemcileri kullanılmakta.

Akıllı telefonlarla alakalı sızıntılar ortaya çıkartması sayesinde tanınmış olan Evan Blass, Twitter hesabı üstünden yapmış olduğu bir paylaşım içerisinde cihazların tam olarak hangi işlemcilerden güç alacak olduğunu da açık bir şekilde ifade etti. Blass açıklamasında; ”Amerika Birleşik Devletleri içerisinde sadece Verizon Note 10 isimli modeller gücünü Qualcomm şirketine ait işlemcilerden alıyor olacak ve bu işlemciler standart hale gelen Snapdragon 855 işlemcisi olacak. Cihazlar hiç bir şekilde Snapdragon 855+ modelindeki işlemciyi kullanmıyor olacaklar” ifadelerine yer verdi.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close