Mobil

Samsung şirketi Galaxy S20 modelini satma konusunda zorlanmakta

Samsung şirketi Galaxy S20 modelini satma konusunda zorlanmakta

 

Güney Kore asıllı bazı haber kaynakları, Samsung şirketinin Galaxy S20 modelinin satışları sebebiyle çok büyük bir hayal kırıklığı yaşamaya başladıklarını yazmaktalar. Bölge üzerinden gelmeye başlayan haberlere bakılırsa Güney Kore’de meydana gelen Corona virüsüyle alakalı salgın, Galaxy S20 modelinin ilk günüyle alakalı satışların bayağı bir düşürmüş vaziyette.

Güney Kore asıllı teknoloji devlerinden Samsung şirketi, 11 Şubat tarihi içerisinde gerçekleştirmiş olduğu ”Unpacked” adlı bir etkinlik kapsamında, en yeni amiral gemisi serilerinden Galaxy S20 modelini resmi bir şekilde duyurdu. Firma, Galaxy S10 modeline oranla özellikle de kamera hususunda çok büyük geliştirmeler yapmış olduğu Galaxy S20 isimli serisi sayesinde tüketicileri mest etmeyi başarmış oldu. Fakat ortaya çıkmış olan ilk veriler, Samsung Galaxy S20 isimli serisiyle alakalı satışlarının beklenmekte olandan bayağı bir düşük olduğunu açıkça ortaya koymakta.

Güney Kore’de yer alan yerel bir durumdaki basın kaynakları, Galaxy S20 serisi satışlarının Samsung şirketi açısından tam bir hayal kırıklığı olduğunu açıklamış oldular. Elde edilmiş olan bilgilere bakılırsa Galaxy S20 modelinin duyurulmuş olduktan sonraki satışları, Galaxy S10 modelinin ilk günlerine oranlandığında %50 daha da düşük seviyedeymiş. Üstüne üstlük yapılmış olan araştırmalar, bu düşük durumda seyreden satışlarının sebebinin Samsung şirketiyle herhangi bir ilgisinin bulunmadığını açıkça ortaya koymakta.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close