Mobil

Samsung şirketi Galaxy Fold 2 konusunda tasarım problemini çözdü mü?

Samsung şirketi Galaxy Fold 2 konusunda tasarım problemini çözdü mü?

 

Ice Universe platformu, Samsung şirketinin karşımıza çıkacak yeni katlanabilir özelliğe sahip akıllı telefonu Galaxy Fold 2 modelinin bulanık bile olsa basın görselini ortaya çıkartmış durumda. Söz konusu bu görselin netleştirilmiş durumuna bakılırsa Samsung şirketi, Galaxy Fold modelinin tasarım problemlerini Galaxy Fold 2 modeliyle beraber ardında bırakmış olacak.

Ardımızda bırakmış olduğumuz sene akıllı telefonlarla alakalı dünyanın en fazla konuşmuş olduğu cihazlardan bir tanesi olarak öne çıkan Samsung Galaxy Fold modeli, katlanabilir özelliğe sahip akıllı telefon rekabetini resmi bir şekilde başlatmıştı. Tasarım kusurlarından dolayı ekranı üzerinde bir çok problemin baş gösterdiği ortaya çıkan ve popülerleşmek hususunda çok büyük sıkıntılar yaşamış bulunan Galaxy Fold modelinin hemen sonrasında ardımızda bırakmış olduğumuz şubat ayı içerisinde tanıtımı yapılan Galaxy Z Flip modeli, Samsung şirketinin dikine doğru katlanabilir özelliğe sahip ilk telefonu şeklinde karşımıza çıkmış idi.

Samsung Galaxy Fold modeli aslında genel bir şekilde katlanabilir bir tablete benzetilmekteyken, Galaxy Z Flip modeli ‘‘katlanabilir özelliğe sahip akıllı telefon’’ sıfatını sonuna dek kullanan bir cihaz şeklinde karşımıza çıkmış idi. Fakat Galaxy Fold 2 modeliyle alakalı ortaya çıkmış olan söylentiler, Samsung şirketinin tablete benzeyen büyük ekranlı katlanabilir özelliğe sahip telefon konseptinden vazgeçmemekte olduğunu açıkça ortaya koymakta.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close