Mobil

Samsung şirketi büyük bir sorun yaşıyor

Samsung şirketi büyük bir sorun yaşıyor

 

Patently Apple, 2019 senesinin kasım ayı içerisinde yapmış olduğu özel bir açıklama kapsamında Samsung Galaxy S10 modeli ve Note10 modelindeki akıllı telefon modellerinin parmak izi okuyucusu üzerinde çok ciddi bir güvenlik problemi olduğunu ifade etti. Bunun sonrasında ise Samsung şirketi de Qualcomm şirketinin 3D Sonic teknolojisini cihazları üzerinde kullanmaya karar vermiş oldu lakin yaşanmış olan bu güvenlik problemi, o denli ciddi bir durumdaydı ki Güney Kore asıllı teknoloji devinin hem finansal bir durumda hem ise güvenlik yönünden çok büyük zararlar görmesine neden oldu. Hatta bankalardan bir kısmı, Samsung şirketinin amiral gemilerine karşı güvenlerini komple yitirmiş oldukları açıklamasında bulundu.

Samsung şirketinin mevcut durumdaki itibarı, bu defa ise Güney Kore içerisinde zedelenmiş oldu. Güney Kore’de yer alan medya, bir takım Samsung cihazlarının hacklenmiş olduğunu ve kullanıcılara şantaj yapılmış olduğunu ifade ediyor. Bilmekte olduğunuz gibi Samsung Cloud, kullananların akıllı telefonları üzerindeki verileri yedeklemiş oldukları bir platform. Son ortaya çıkmış olan bilgilere bakılırsa hackerlar; ünlü kişilerin fotoğraflarının yanı sıra videoları ile birlikte mesajları gibi kişisel bir durumdaki bilgilerini Samsung Cloud üstünden çalmış durumdalar ve daha sonrasında ise çalmış oldukları bu kişisel bilgileri ortaya yaymamak amacıyla da para istediler.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close