Mobil

Samsung şirketi 1 bildirimiyle alakalı açıklamada bulundu

Samsung şirketi 1 bildirimiyle alakalı açıklamada bulundu

 

Samsung şirketi, bu sabah erken saatlerde bütün Galaxy markasına sahip telefon ile birlikte tablet kullanıcılarına yollanan söz konusu bildirimin bir hatadan dolayı gönderilmiş olduğunu ve herhangi bir zararının ise bulunmadığı konusunda açıklamada bulundu.

Herkesin kafasını karıştıran olayda, Güney Kore asıllı teknolojinin devlerinden Samsung şirketinin akıllı telefonlar ile birlikte tabletlere yalnızca ”1” yazılı bir bildirim göndermişti. Kullanıcılardan gelmiş olan söz konusu raporlara bakılırsa bu bildirim, ”Mobil Cihazımı Bul” adına sahip bir servisten yollanmıştı.

Samsung şirketinin göndermiş olduğu söz konusu bu bildirim, bir çok kullanıcıyı tedirgin etmiş oldu. Kullanıcılardan bazıları, bu vaziyetin bir hatadan dolayı gerçekleşmiş olduğunu düşünmekteyken kullanıcılardan bazıları da telefonlarının hacklenmiş olduğunu düşünüp, bildirimin bilgisayar korsanlarının bilinçli bir şekilde gönderilmiş olduğunu düşündüler. Şimdilerde de konuyla alakalı bir şekilde Samsung şirketinden bir açıklama yapıldı. Yapılan söz konusu açıklama, Samsung şirketi kullanıcılarının içini ferahlatmış oldu.

Samsung şirketinin İngiltere Twitter hesabı üzerinden yapılmış olan açıklamalara bakılırsa bu söz konusu bildirim, gerçekleştirilen bir test esnasında yanlışlıkla yollanmıştı. Yollanan söz konusu bu bildirimin akıllı telefonlarla ilgili olarak herhangi bir zararının bulunmadığını ifade eden yetkililer, meydana gelen aksaklıkla alakalı özür dileyip bir daha bu şekilde bir hatanın meydana gelmemesi amacıyla çalışacak oldukları konusunda açıklamada bulundular..

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close