Mobil

Samsung o güncellemeyi geri çekti

Samsung o güncellemeyi geri çekti

 

Galaxy S20 Ultra üzerinde yaşanmış olan problemleri çözmek amacıyla çok büyük bir gayret harcamış olan Samsung şirketinden işler yolunda gitmemekte. Firma, hatalardan dolayı Galaxy S20 Ultra modeline yapmış olduğu son güncellemeyi geri çekmek mecburiyetinde kaldı. Hataların arasında yeşil ekran vermenin yanı sıra yavaş şarj etme konusundaki problem de yer alıyor.

Samsung şirketinin Galaxy S20 Ultra modelindeki problemleri çözmek amacıyla göstermiş olduğu çabalar çokta plana uygun ilerlemekte gibi gözükmüyor. SamMobile tarafından yapılmış olan bir habere bakılırsa, Samsung şirketi Galaxy S20 Ultra modeliyle alakalı yapmış olduğu en son güncellemeleri, arıza bildirimlerinden dolayı geri çekmek mecburiyetinde kaldı. Firma bu söz konusu kararın sebebinin ne olduğunu açıklamış değil fakat kullanıcılar yüksek yenileme hızını kullanacak olduğunda yeşil ekran görünümünün yanı sıra yavaş bir şekilde şarj olma benzerindeki hataları bildirmiş idi.

Samsung konuyla alakalı olarak bir açıklama yapmış değil. Firma, yeşil ekran ile birlikte bunun benzerindeki öteki hataları (örnek olarak kameranın yavaş otomatik bir şekilde odaklanması) çözmek amacıyla çabalamaktayken, Samsung şirketinin en son çıkmış olan amiral gemisinin bu hatalarından dolayı piyasaya güçlü çıkış yapmasına da gölge düşmüş oldu. Bunun yanında söz konusu bu cihazın 1.400 dolar tutarındaki (9.713 Türk Lirası tutarında) fiyatıyla beraber bu problemler birleşince kullanıcıların kafalarında yer alan soru işaretleri de artmayı sürdürüyor.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close