Mobil

Samsung Galaxy Fold modeli çok daha yüksek fiyatlardan satılmakta

Samsung Galaxy Fold modeli çok daha yüksek fiyatlardan satılmakta

 

Samsung şirketinin adeta topa tutulmuş olduğu Galaxy Fold modeliyle alakalı ilk faciasının ardından tekrar tasarlanmış olan yeni Galaxy Fold modeli Güney Kore içerisinde resmi bir şekilde satışa çıkartıldı. Telefonun piyasaya çıkmasından sonra da paralel durumdaki ithalatın ilk duraklarından bir tanesi de Hong Kong olarak öne çıktı.

Çin diliyle Hong Kong’a getirilmiş olan ürünlerin farklı bir ülkede yapılmış olduğunu belirtmek amacıyla ‘’su ürünleri’’ şeklinde nitelendirilir. Dolayısı ile Galaxy Fold modeli de ‘‘su ürünleri’’ isimli gruba dahil oluyor. Hong Kong’da yer alan Mong Kok bölgesi içerisindeki birkaç tane market yenilenmiş durumdaki Galaxy Fold modelinin satışına başladı başlamasına fakat fiyatları ise akıllara sığmayacak oranlarda. Yenilenmiş olan Galaxy Fold modellerinin ülke içerisindeki satışları 38.000 Hong Kong dolar tutarında, yani tam tamına 27.600 Türk Lirası tutarına denk geliyor.

Eğer hatırlarsanız Galaxy Fold modelinin resmi satış fiyatı 2.000 dolar tutarında açıklanmış idi. Bu söz konusu fiyat ise, ortalama olarak 4.800 dolar tutarında, açıklanmış olan rakamın ortalama olarak 2,5 katı kadar. Bunun arkasında yer alan neden de Galaxy Fold modellerinin sınırlı bir sayıda üretilmiş durumda bulunmaları.

Samsung şirketi, yeni üretimi gerçekleştirilen Galaxy Fold modellerinden sadece 1.000 adetini Güney Kore içerisinde satışa çıkartmış durumda. Telefonun dünyanın genelindeki satış işlemleri de 18 Eylül tarihinde başlayacak.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close