Teknoloji

Rtük’ten 5 yayıncıya 72 saat süre

Rtük'ten 5 yayıncıya 72 saat süre

 

RTÜK; Cine5 kanalının yanı sıra Sinop Yıldız TV ile birlikte Kanal 58, Aras Tv ve de MUBİ’ye halen internet yayıncılığıyla alakalı olarak lisans almadıklarını gerekçe göstererek ihtarda bulundu ve tam olarak 72 saatlik bir zaman tanıdı. Yayıncılar, lisans alımı yapmadıkları takdirde erişim engeliyle kaşılaşmış olacaklar.

Bilmekte olduğunuz üzere yaklaşık olarak iki sene öncesinde meclisten geçmiş olan bir yasa tasarısıyla beraber Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’na (RTÜK) resmi yayıncıların internet üzerinde yayınlamakta oldukları içerikleri denetleme yetkisi verilmiş idi. İçerik yayıncısı olanların RTÜK’ten lisans almasını gerektirmekte bulunan söz konusu yasayla alakalı şimdi çok daha yeni bir gelişme yaşanmış oldu.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), internet sitesinin üstünde yapmış olduğu özel bir açıklamayla beraber internet üstünden yayın yapma konusunda lisansları bulunmadığı gerekçe gösterilerin Cine5’in yanı sıra Aras Tv ile birlikte Sinop Yıldız TV, Kanal 58 ve ayrıca MUBİ’ye lisans alımı yapmalarıyla alakalı tam tamına 72 saatlik bir zaman tanıdı. RTÜK, alakalı durumdaki yayıncıların tanınan zaman içinde lisans alımı yapmamaları halindeyse erişime engellenecek olduklarını ifade etti.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close