Mobil

Redmi’den uygun fiyata sahip 5G özellikli telefon

Redmi'den uygun fiyata sahip 5G özellikli telefon

 

Xiaomi şirketinin alt markası şeklinde ticari yaşamını sürdüren Redmi, anavatanı Çin’de gerçekleştirmiş olduğu bir lansman etkinliğiyle beraber yeni akıllı telefonlarından Redmi Note 9 5G adlı seriyi duyurmuş oldu. Redmi Note 9 5G modeli ile birlikte Redmi Note 9 Pro 5G modeli şeklinde adlandırılmış olan iki tane değişik modelden meydana gelen Redmi Note 9 5G ailesi, bu senenin ilk dönemlerinde tanıtımı yapılan Redmi Note 9 ailesi içerisinden sadece 5G desteğiyle değil, öteki özellikleriyle de ayrılmakta.

Gücünü MediaTek şirketinin Dimensity 800U adlı işlemciden almakta bulunan Redmi Note 9 5G adlı model, kullanıcılar için 6 GB’lik ila 8 GB’lik olmak üzre iki tane değişik RAM, 128 GB’lik ila 256 GB’lik olmak üzre iki tane değişik dahili depolama alanı seçeneği de sunmakta. 5.000 mAh gücündeki yeterince büyük denilebilecek bir bataryaya sahip olarak karşımıza çıkan akıllı telefon, sadece 18W gücündeki hızlı şarj desteğine sahip. Öte yandan Redmi Note 9 5G modelinde ‘Pro’ modeli içerisinde yer almayan 5G ila 5G çift SIM desteğinin bulunmakta olduğunu da ifade edelim.

Redmi şirketi aynı Note 9 Pro 5G modeli gibi Note 9 5G modeliyle alakalı da üç tane değişik bellek seçeneği açıklamış vaziyette. Buna bakılırsa yeni Redmi Note 9 5G modeli; 6 GB’lik RAM ile birlikte 128 GB’lik bir depolama; 8 GB’lik bir RAM ile birlikte 128 GB’lik bir depolama ve bir de 8 GB’lik bir RAM ile 256 GB’lik bir depolama biçiminde üç tane değişik bellek seçeneğitle karşımıza çıkacak ve fiyatı da sırayla 198 Dolar tutarında (ortalama 1.560 Türk Lirası tutarında ve vergiler), 228 Dolar tutarında (ortalama 1.797 Türk Lirası tutarında ve vergiler) ve son olarak 258 Dolar tutarında (yaklaşık 2.033 Türk Lirası tutarında ve vergiler) olarak karşımıza çıkacak..

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close