Bilgisayar

Redmi Book modelinin ne zaman tanıtılacağı kesinleşti

Redmi Book modelinin ne zaman tanıtılacağı kesinleşti

 

Çin’de merkezi bulunan akıllı telefon üretimi gerçekleştiren Xiaomi şirketi, yeni cihazlarıyla birlikte karşımıza çıkmayı sürdürüyor.

Xiaomi şirketi, gelecek günler içerisinde yeni bilgisayarı ile alakalı tanıtım yapacağını açık bir şekilde ifade etti. Redmibook modelinin tanıtımıyla ilgili olarak 21 Ekim tarihini seçmiş olan popüler firma, bundan sadece 2 ay öncesinde Redmibook 14 Plus isimli modelinin tanıtımını gerçekleştirmişti. 10. nesilde yer alan Intel işlemciye sahip durumda bulunan bu modelin hemen sonrasında firma, AMD şirketinin işlemcisine sahip bir Redmibook modelini daha piyasaya sürme konusunda karar vermiş durumda.

İddialara bakılır ise 21 Ekim tarihi içerisinde tanıtımı yapılacağı açıklanan Redmibook modelleri üzerinde Ruilong 5 3500U ile birlikte Ruilong 7 3700U modelindeki yongaları kullanılıyor olacak. İki tanesi de 4 çekirdekli olarak öne çıkan bu işlemciler, ana hız açısından sırası ile 2,1 GHz ile birlikte 2,3 GHz’lik bir çalışma hızına sahip bir durumda. Dinamik arttırma ile birlikte güçleri 3,7 GHz ile beraber 4,0 GHz’e yükselmekte olan bu işlemcilerin yanı sıra Radeon RX Vega 8 modelinin yanı sıra Radeon RX Vega 10 modelindeki grafik kartı da kullanılıyor olacak.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close