Mobil

Realme V5 modelinin işlemcisi kesinleşti

Realme V5 modelinin işlemcisi kesinleşti

 

Çin asıllı akıllı telefon üreticilerinden biri olan Realme şirketinin yeni telefonu Realme V5 modeli, Geekbench testinde ortaya çıkmış durumda. Geekbench üzerinde listelenmiş olan telefonun işlemcisi de böylelikle açığa çıkmış bulundu.

BBK Electronics şirketine bağlı bulunan Çin asıllı akıllı telefon üreticilerinden Realme, yeni akıllı telefon serilerinden Realme V5 modelinin çıkışına hazırlanmakta. Çin üzerinde üç Ağustos tarihi içerisinde çıkacağı açıklanan cihazın teknik özelliklerine yönelik pek çok farklı bilgi de ortaya çıkmış idi.

Şimdilerde ise Geekbench ile birlikte Realme V5 modelinin işlemcisini öğrenmiş olduk. RMX2111 model numarasıyla karşımıza çıkacak olan Realme V5 modeli, tek çekirdek üzerinde 2.493 puan, çoklu çekirdek üzerinde de 6.555 puan almış durumda. Öte yandan cihazın sekiz çekirdekten oluşan MediaTek Dimensity 720 işlemcisinin yanı sıra 6 GB’lik bir RAM’e sahip olarak geleceği de ortaya çıkmış oldu. Telefon, işletim sistemi kısmına bakıldığında da Android 10 temeline sahip realme UI kullanmakta.

Telefon, arka kısmında 48 MP’lik özelliğe sahip dört tane kameraya sahip durumda bulunacak, ön kısmında da bir tane selfie kamerası yer alıyor olacak. Selfie kamerası ise telefonun ekranındaki sol üst köşe kısmına konumlandırılmış olacak.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close