Mobil

Realme şirketinden Türkiye hamlesi

Realme şirketinden Türkiye hamlesi

 

Akıllı telefonlar sektörü üzerinde firma, sadece mevcut bir durumdaki rakipleri ile değil, daha sonrasında yarışa katılarak rakipleri ile arasını hızlı bir şekilde kapatmaya çalışmakta olan firmalarla da mücadele etmek mecburiyetinde kalıyorlar. Bunun en dikkat çeken örneklerinden biri de Çin asıllı üreticilerden Realme şirketi, Mayıs 2018 senesi içerisinde resmi bir şekilde kurulmuş olan firma, bugün dünyanın genelinde ismini duyurmuş bir vaziyette.

Yeni bir akıllı telefon modelinin tanıtımını yaptığı zaman bizim haberlerimiz üzerinde de konu olmayı başaran Realme şirketi, daha ikinci yıldönümünü bile kutlamamış bir durumda bulunmasına karşın fiyat ve performans ürünlerinin peynir ekmek gibi satmış olduğu Çin ile birlikte Hindistan pazarı üzerinde kendisine hatırı sayılacak bir yer edinmiş vaziyette. Daha da önemli olanı ise Realme şirketi, gözünü şu zamanlarda da Türkiye’ye çevirmiş bir vaziyette.

2019 senesi içerisinde göstermiş olduğu harika performansıyla birlikte küresel akıllı telefon pazarı üzerinde yedinci sıraya kadar yükselmeyi başaran Realme şirketi, Çin ile birlikte Endonezya, Hindistan, Tayland, Vietnam, Pakistan, Malezya ve Mısır gibi ülkeler ilk sırada yer almak üzere 18 tane değişik ülkede aktif bir şekilde ürünlerini satmakta.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close