Mobil

Realme şirketi hızlı şarja yoğunlaştı

Realme şirketi hızlı şarja yoğunlaştı

 

Akıllı telefon üretimi gerçekleştiren firmalar, teknolojinin gelişme göstermesiyle beraber pek çok farklı alan içerisinde birbirleriyle daha da sert bir biçimde rekabet etmeye başlamış durumdalar. Özellikle de kamerayla birlikte depolama alanı hususunda çok fazla rekabet etmeye başlayan akıllı telefon üretimi gerçekleştiren firmaların birbiriyle çarpışmaya başladığı bir başka nokta da batarya hususu. Batarya ile alakalı kapasiteyi sürekli olarak artırmaya başlamış olan firmalar, bu artışla beraber bu bataryaları daha da hızlı bir şekilde doldurmaya fayda sağlayabilecek hızlı şarj teknolojileri de geliştirmekteler.

Şu an içerisinde piyasada yer alan en gelişmiş durumdaki hızlı şarjla alakalı teknolojiyi de Oppo şirketi sunmakta. 65 W gücündeki SuperVOOC 2.0 Flaş Şarj teknolojisini sunmakta olan Oppo şirketi, Reno Ace isimli modelinin içinde yer alan 4000 mAh kapasitesine sahip bataryayı bomboş durumdayken sadece 30 dakikada komple dolu bir duruma getirebiliyor. Oppo şirketinin yapmış olduğu teknolojisini takip etmeye gayret eden öteki firmaların arasında, Oppo şirketinin kardeş şirketlerinden biri olan Realme şirketi de yer alıyor. Firmanın SuperDart adını vermiş olduğu söz konusu bu teknoloji, hızlı şarjla alakalı teknolojiyi çok daha yeni bir boyuta taşımış olacak.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close