Mobil

Realme 5i modelinin teknik özellikleri sızdı

Realme 5i modelinin teknik özellikleri sızdı

 

Uygun bir fiyatıyla karşımıza çıkacak bir telefon olacağı konusunda bilgimiz bulunan Realme 5i modeli, genel hatlarına bakıldığında Realme 5 modelinden çokta farklı gözükmemekte. Sızıntıya bakılırsa 6,5 inç büyüklüğündeki bir ekranla gelecek akıllı telefon, orijinal bir durumdaki seriden daha alt seviyedeki özelliklerle geleceği düşünüldüğü zaman HD+ bir panel ile birlikte karşımıza çıkacak olabilir. Diğer taraftan 2 tane değişik bellek yapılandırması ile sunulacağı açıklanan bu akıllı telefon, 3 GB ya da 4 GB’lik RAM’in yanı sıra 32 GB’lik ya da 64 GB’lik bir dâhili depolama alanıyla satışa sunulmuş olacak.

Kamera hususunda piyasaya ayak uydurabileceği açıklanan bu akıllı telefon, iddialara bakılırsa 12 MP özelliğindeki ana sensörün yanında 8 MP özelliğine sahip geniş açılı lensle birlikte 2 MP + 2 MP özelliğine sahip ilave sensörleriyle beraber 4’lü kamera kurulumunu bünyesi üzerinde barındırıyor olacak. Cihazın ön kısmına gelmiş olduğumuzda da çentik tasarımı üzerinde 8 MP özelliğine sahip bir selfie kamerası bizi karşılamakta olacak. Öte yandan cihazın sızdırılmakta olan render görüntülerine bakmış olduğumuzda arka kısmına monte edilen parmak izi tarayıcısını da görmekteyiz.

Yazılım bölümüne baktığımız zaman Android 9 tabanına sahip ColorOS işletim sistemiyle çalışması konusunda beklenti bulunan Realme 5i modeli, gücünü de Snapdragon 665 isimli yonga setinden alıyor olacak. Günümüzün çok hızlı bir şekilde gelişme gösteren batarya dünyasına ayak uydurmayı başaran Çin asıllı firma, söylenenlere bakılırsa Realme 5i modeli üzerinde 5.000 mAh gücündeki gibi çok büyük bir bataryaya da yer veriyor olacak.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close