Mobil

Qualcomm şirketi o iddiaları yalanladı

Qualcomm şirketi o iddiaları yalanladı

 

Mobil dünya içerisinde en güçlü yonga setlerinin üretimini gerçekleştiren şirketler arasında kendisine yer bulan Qualcomm şirketi, ardımızda bırakmış olduğumuz günler içerisinde Snapdragon 888 adına sahip çok güçlü bir yonga setinin tanıtımını yapmıştı. Firma, tanıtım etkinliği kapsamında aynı zaman içerisinde türlü soruları da yanıtlamış oldu. Qualcomm şirketi, bu soru-cevap esnasında kendisine ait oyun telefonlarını üretmeyecek olduğunu da açıklamış oldu.

Kaliforniya da merkezi bulunan yarı iletken üreticisi olarak öne çıkan Qualcomm şirketi, ardımızda bırakmış olduğumuz günler içerisinde Snapdragon 888 ismine sahip yonda setinin tanıtımını gerçekleştirmiş oldu. Etkinlik esnasında teknik detayları da paylaşılmış olan Snapdragon 888 ciddi anlamda da inanması zor şekilde güçlü bir yonga seti olduğunun izlenimlerini vermeyi başarmış ve söz konusu bu yonga setini kullanmakta olan telefonların seneye damga vuracak olduğunu da herkese göstermişti. Qualcomm şirketinin bu şekilde güçlü bir yonga setini üretmiş olması aslında akıllarda bir soruyu daha uyandırmış oldu.

Qualcomm şirketinin çok güçlü durumda bulunan yonga setlerinin üretimini gerçekleştirmesi, firmanın söz konusu bu yonga setlerini kullanıp kendisine ait oyun odaklı akıllı telefonunu üretip üretmeyecek olduğu sorularının sorulmasına da sebep olmuş durumda. Aslına bakılırsa bu husus çok uzun zamandan beri söylentilere konu olmaya başlamıştı fakat Qualcomm şirketinin kanadı üzerinden herhangi bir açıklama gelmemekteydi. Firmanın başkanı görevinde bulunan An Meng, söz konusu söylentilere son noktayı koyabilecek açıklamayı Snapdragon 888 yongasının tanıtım etkinliği esnasında yapmış oldu.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close