Oyun

PS5 konusunda resmi bir açıklama yapıldı

PS5 konusunda resmi bir açıklama yapıldı

 

Sony Corporation şirketi, bugün Tokyo içerisinde gerçekleştirilen Sony IR Day 2019 isimli kurumsal strateji toplantısı esnasında PlayStation 4 Pro modeliyle birlikte yeni nesilde karşımıza çıkacak PlayStation konsoluna ait performansını Marvel’s Spider-Man isimli oyun üstünde karşılaştırmış oldu.

Sony Corporation şirketinin başkan ile birlikte CEO’su görevinde bulunan Kenichiro Yoshida bu arada; ”’PlayStation konsolunun oyun oynayabilmek amacıyla en iyi yer şeklinde kalmasını sağlamak amacıyla Sony Interactive Entertainment şirketinin 3. parti geliştiricilerle çalışmalarını devam ettirmeye ve ilişkilerini daha da fazla geliştirmeyi sürdürecek.” ifadelerine yer verdi.

Yoshida ayrıca, PlayStation konsolunun kesintisiz durumdaki doğasını açıklamaktayken ”sürekli olarka, her bir yerde, kesintisiz” şeklindeki ifadelerine yer verdi.

Konsol 8 çekirdekten oluşan 7 nanometreden 2 mikro mimarisini kullanmakta olan 3. nesil AMD Ryzen tabanı bulunan bir CPU ve ayrıca ışın izleme teknolojisini desteklemekte bulunan AMD Radeon Navi tabanı olan bir GPU tarafından güçlendirilmiş olacak.

8K grafiklerle birlikte fiziksel medya desteği bulunacak ve ayrıca ”çarpıcı bir şekilde değişik bir ses deneyimi” sunabilecek yeni 3D özelliğine sahip ses teknolojisinin ise CPU’nun bir parçası olarak karşımıza çıkacak PlayStation 5 konsolu.

Konsol öte yandan solid-state drive yani aslında katı hal diskine de sahip bir durumda olacak. Şu an içerisinde Bilgisayarda mevcut durumda bulunan bütün SSD’lerden çok daha hızlı bir şekilde bant genişliğine sahip olarak geleceği ifade edilen bu SSD çok daha uzun yükleme zamanlarını ve oyun içinde yer alan hızlı seyahat zamanlarını kısaltmış olacak ve oyuncuların fazla oyuncuya sahip maçlara daha da hızlı bir şekilde girmiş olmalarını sağlamış bulunacak.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close