Teknoloji

PS5 fiyatı ne kadar olacak?

PS5 fiyatı ne kadar olacak?

 

Sony şirketi, PlayStation 5 konsoluyla alakalı resmi tanıtımını dün yapmış durumdayken, ürünün ne zaman çıkacağı ve fiyatı konusunda da açıklama yapılmadı. Ürün eğerki 30 Eylül tarihinden önce Türkiye’ye 3.000 Türk Lirası tutarındaki gümrük giriş fiyatıyla gelecek olursa, bayinin kar fiyatı hariç fiyatı 6.018 Türk Lirası tutarında olacak. Ürün içerisinde %50 ek gümrük vergisinin yanı sıra %20 oranında ÖTV ve ayrıca %18 KDV uygulaması olacak. Diğer taraftan, Gümrükler Genel Müdürlüğü, ardımızda bırakmış olduğumuz hafta bütün gümrük müdürlüklerine özel bir yazı yollayıp oyun konsollarının da içinde yer almış olduğu bir takım ürün üzerinde gümrük kıymet bedellerinin düşük gösteriliyor olmasının önüne geçebilmek amacıyla önlem alınmasını talep etti. Meraklı bir şekilde beklenmekte bulunan

Japon asıllı teknoloji devlerinden Sony şirketinin üretimini yapmış olduğu bu oyun konsolunun, çıkış tarihinin 2020 senesinin son dönemlerini bulabileceği ve Amerika Birleşik Devletleri içerisindeki satış fiyatının ise tam olarak 499 dolar tutarında olacağı iddia ediliyor.

Satışının gerçekleşeceği fiyatın Amerika Birleşik Devletleri içerisinde 499 dolar tutarından başlayacak olduğu, Türkiye’ye gümrük girişiyle alakalı fiyatın 449 dolar tutarında bulunabileceği yönünde öngörüler basına yansımış durumdayken, ürünün Türkiye’de satışının gerçekleşeceği vergilerden dolayı bu rakamın daha da üstünde olacak.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close