Uygulama

Playstore’den haberler kısmında önemli bir çalışma

Playstore'den haberler kısmında önemli bir çalışma

 

Google şirketi, Amerika Birleşik Devletleri’nde seçim tarihinin yaklaşmaya başlamasıyla beraber yanlış bilginin yayılmasının önüne geçebilmek amacıyla bir takım yeni önlemler almış durumda. Google şirketinin koymuş olduğu yeni kurallardan sonra Play Store üzerinden binlerce sayıdaki uygulama kaldırılmış oldu.

Teknolojinin devi olanlar, son senelerde pek çok defa eleştiri oklarının hedefi haline geldi. Bu hususta gelmekte olan en sert eleştiriler de özellikle yanlış bilginin yayılması hususunda gerçekleşti. Bundan dolayı firmalar da yanlış bilginin yayılmasını önleyebilmek amacıyla türlü yöntemler geliştirmeye başlamış oldu.

Elbette ki bu hususta türlü önlemler almış bulunan firmalardan biri de arama devlerinden Google şirketi oldu. Özellikle Amerika Birleşik Devletleri içerisinde seçimlerin yaklaşmasından dolayı almış olduğu önlemleri sık hale getiren Google şirketi, bu söz konusu sıkı önlemlerini Google Play Store üzerinde yer alan Haberler ile Dergiler kategorisiyle alakalı da uygulamış oldu.

Google şirketinin almış olduğu söz konusu bu önlemden sonra binlerce sayıdaki uygulama Play Store üzerinden kaldırılmış oldu. Bu söz konusu uygulamaların kaldırılmasının resmi nedeninin de uygulamaların yanlış bilgi yayma ile ilişkilendirilmeleri veyahut yanlış bilginin yayılmasını önleyebilmek amacıyla hiç bir şekilde harekete geçmemiş durumda bulunmamaları ifade edildi.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close