Teknoloji

Panasonic şirketinden satış duyurusu

Panasonic şirketinden satış duyurusu

 

Panasonic şirketi, yarı iletken bir şekilde üretim yaptıkları şirketlerinin satışını yaptıklarını açıkladı, yani artık hiç bir şekilde sensör üretimi yapamayacaklar. Reuters içerisinde yer verilen habere bakılırsa, firma paylaşmış olduğu basın duyurusu esnasında yarı iletken üreten birimini, Tayvan asıllı Nuvoton Technology Corp şirketine tam tamına 250 milyon dolar (1,4 milyar Türk Lirası) tutarındaki bir ücretle satmış olduğunun duyurusunu yaptı.

Bu söz konusu satış işlemi, Panasonic şirketinin Mart 2022 tarihine dek 920 milyon dolar tutarına (5,4 milyar Türk Lirası tutarında) yakın bir şekildeki sabit giderlerini kesebilme konusundaki planının çok önemli bir parçasıdır. Firmanın bu söz konusu planının içinde ise üretimle ilgili siteleri birleştirme ve zarar etmeye devam eden birimlerini elden geçirme de yer alıyor.

Bütün bunlar ise, Fuji şirketi ile Panasonic şirketinin organik bir durumda bulunan sensörlerinin belirsiz bir geleceğe sahip durumda bulunabileceğini göstermekte. Şu anda bu söz konusu teknolojinin gelişmeyi sürdürüp sürdürmeyeceği ve Panasonic şirketinin veyahut Fuji şirketinin gelecek dönemdeki aynasız kameraları üzerinde kullanılıp kullanılmayacak olduğu da belli değil. Eğer kullanılacaksa dahi bundan böyle bunları Panasonic şirketinin üretmeyecek olduğu da kesin desek yanlış olmaz..

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close