Teknoloji

Panasonic Amerika’lı yazılım devini satın almış durumda

Panasonic Amerika'lı yazılım devini satın almış durumda

 

Nikkei adlı platformun yapmış olduğu bildirime bakılırsa Panasonic şirketi 2011 senesinden bu yana en büyük satın almasını gerçekleştirmekte. Blue Yonder adına sahip Amerika Birleşik Devletleri’nde merkezi bulunan yazılım şirketini satın almaya hazırlanmış olan Panasonic şirketi, Blue Yonder şirketiyle alakalı 6,5 milyar dolar tutarında ödeme yapacak.

Pandemi dönemi içerisinde şirketlerin birbirlerini satın alım süreçleri konusunda çok ciddi artış yaşanmış durumdayken, Japon asıllı olan teknoloji devinin 2011 senesinden bu zamana kadar yapmış olduğu en büyük yatırım güne damgasını vurmuş oldu. 700 milyar yen tutarında bulunan söz konusu bu anlaşmanın en büyük kaynağı da Nikkei adlı platform.

Tokyo Menkul Kıymetler Borsası tarafından ismi açıklanmamış olan kaynakların duyurmuş olduğu söz konusu bu satın alım hususunda, Panasonic şirketinin aracılığında halen bir doğrulama yapılmış değil. Fakat ister istemez, Japonya borsası içerisinde büyük bir hareket yaratacak olduğu da ifade edilmekte. Yatırımcıların Panasonic şirketinin büyümesiyle alakalı hacmini göz önüne aldıkları zaman Blue Yonder yatırımı ile birlikte piyasayı hareketlendirme ihtimallerinin üstünde durulmakta.

Japon asıllı devin bu kadar bir hususla anılmasının altında yatan sebebi pek çok şirkette yorumlamaya başlamış oldu. Blue Yonder şirketinin tedarik yazılımını kullanmakta olan Panasonic şirketi ardımızda bırakmış olduğumuz sene şirketin %20’lik kısmını satın almıştı. Tesla şirketinin elektrikli araçlarla ilgili olarak pil ve de elektronik cihaz tedariği gerçekleştiren şirketin üretim hacminin çoğalmasıyla birlikte koordinasyon sorunları yaşamaya başlamış olduğu Blue Yonder şirketinin satın alımıyla alakalı gerekliliğin bundan kaynaklanmış olduğu da ileri sürülmekte.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close