Mobil

Oppo’dan dikkat çeken akıllı telefon patenti

Oppo'dan dikkat çeken akıllı telefon patenti

 

Çin asıllı akıllı telefon üreticilerinden biri olan OPPO şirketinin yeni bir cihazıyla alakalı patenti ortaya çıkmış durumda. Yeni ortaya çıkmış olan patent içerisinde, çıkarılabilir özelliğe sahip kamera modülü yeralan bir tane cihaz görünmekte. Kamerayla alakalı modülün kendisine ait bir tane USB girişinin yanı sıra bataryası da yer almakta.

BBK Electronics şirketinin alt kuruluşlarından biri olarak öne çıkan OPPO şirketine ait bir tane patent, Dünya Fikri Mülkiyet Ofisi’nin internet sitesi üzerinde ortaya çıkmış durumda. Söz konusu patent içerisinde, çıkarılabilir özelliğe sahip olan bir kamera modülü yer alan bir tane akıllı telefonun bulunduğu da göze çarpmakta

Patent içerisinde yer almakta olan görselin yanı sıra tanımda, arka kısımda bulunmakta olan kamera modülünün çıkabilme özelliği olduğu ve USB Type-C bağlantısı kullanılarak selfie çekme amacıyla kullanılabildiği de görülmekte. Modül içerisinde yer alan iki tane kamera sensörüyle berabr bir tane de LED flaş dikkat çekiyor

Kamera modülü içerisinde iki tane kamera sensörü bulunuyor olsa bile ürün ete kemiğe büründüğü zaman daha çok kameraya sahip durumda bulunması da muhtemel şekilde görülmekte. Öte yandan modül üzerinde yer almakta olan USB-C tipindeki girişin hem 90 derecelik açıya hem ise 180 derecelik bir açıya ayarlanabilmekte olduğu görülmekte ki böyle olması da fotoğrafla beraber video çekimi konusunda kullanıcısına esneklik sağlayabileceği anlamına gelmekte.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close