Mobil

Oppo şirketinin yeni patenti Zenfone 6’ya benziyor

Oppo şirketinin yeni patenti Zenfone 6'ya benziyor

 

Asus Zenfone 6 modeli eğer ki o kadar yüksek bir bütçeniz var ise alabilecek olduğunuz en mükemmel telefonlardan bir tanesidir. İç kısmında özel bir motoru bulunan arka kısımda yer alan çift kamera, motorla birlikte ön kısma da gelebilmekte. Yani telefon üzerinde bir tane ön kamera da yer almıyor.

Pek çok şirkette Asus şirketinin bu özelliğini kopyalayabilmek amacıyla çalışmalar gerçekleştirdi. İlk sırada Meizu şirketi ile birlikte Xiaomi şirketinin bu alan üzerindeki çalışmaları ortaya çıkmış bir durumdaydı. Yeni ortaya çıkmış olan bir rapora bakılırsa Oppo şirketinin buna benzeyen bir telefon üstünde çalışmakta olduğunu ortaya çıkartmış oldu. Gelecek günler içerisinde şirketten bu tarzdaki bir özelliği üzerinde barındıran bir telefon görebilmemiz mümkün gibi gözüküyor.

World Intellectual Property Office’in ortaya çıkartmış olduğu bu özel patent, bir tane teknoloji sitesi olarak bilinen Pricebaba platformu tarafından keşfedilmiş bir durumda. Diyagramlara bakıldığında cihazın herhangi bir çentik ve delgeç deliği bulunmayan ve fazlasıyla ince çerçevesi bulunan bir ekrana sahip olarak öne çıktığını göstermekte. 2 arka kameralar, her 2 tane sensörü de ayırmakta olan bir LED flaşla beraber Zenfone 6 modelinle aynı biçimde düzenlenmiş vaziyette.

Arka kısmında da ise parmak izi okuyucu yer almamakta bulunması parmak izi okuyucunun ekranın iç kısmına yerleştirilecek olduğunu göstermekte olabilir. Eğer bu şekilde olacak olur ise Zenfone 6 modelinin de önüne geçmeyi başarmış olurlar.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close