Teknoloji

Oppo şirketinden işlemci hamlesi

Oppo şirketinden işlemci hamlesi

 

Çin asıllı teknoloji üreticilerinden biri olan Oppo şirketi, 2019 senesi içerisinde çok iyi bir çıkış yakalamış oldu. Firma, geçmiş olduğumuz dönemler içerisinde Türkiye pazarına da giriş gerçekleştirdi ve Türkiye’nin en önemli sanatçıları arasında yer alan Sıla’yla yapmış olduğu reklam çalışmasından dolayı da çok büyük bir ses getirmiş oldu. Şimdilerde de Oppo şirketi, akıllı telefonla alakalı sektöre çok daha derin bir çalışma gerçekleştirmek amacıyla hazırlık yapıyor. Firma, kendisine ait işlemcisini üretip hem öteki firmalara karşı bağımlılığını azaltabilmeyi hem ise bir adım daha öne çıkartılabilmeyi hedeflemekte.

Oppo şirketinin kendisine ait işlemcisinin üstünde çalışmış olduğu, Avrupa Birliğinin Fikri Mülkiyet Ofisi’ne yapmış olduğu bir marka başvurusu sayesinde ortaya çıkmış oldu. Söz konusu bu başvuru, patentle ilgili başvuruda bulunulan ürünün bir işlemci olduğunu açık bir şekilde göstermekteyken, bu işlemcinin adının da ”M1” şeklinde karşımıza çıkacağı belirtilmekte. Oppo şirketinin, kendisine ait işlemcisini geliştirebilmek amacıyla MediaTek şirketi ile birlikte Unisoc şirketinden birkaç tane mühendisi bünyesine dahil etmiş olduğu da açıklandı.

Oppo şirketinin yeni karşımıza çıkartacağı işlemcisinin teknik durumdaki özelliklerin tam olarak ne olacağı da şu anda bilinmezliğini koruyor. Fakat söz konusu bu patentin ortaya çıkabilmesini sağlamış olan ”LetsGoDigital” şirketi, Oppo şirketinin bu söz konusu işlemciyi Dünya Mobil Kongresi ya da Semicon China etkinlikleri kapsamında tanıtacak olduğunu da ifade ediyor. Tabiiki de bu söz konusu bilgi, şu anda yalnızca bir tane iddiadan ibaret bir durumda konuyla alakalı olarak son sözü de Oppo şirketi söylemiş olacak.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close