Mobil

Oppo şirketi kendisine ait işlemci üreteceği açıklamasında bulundu

Oppo şirketi kendisine ait işlemci üreteceği açıklamasında bulundu

 

Bir müddettir kendi işlemcisinin üzerinde çalışmakta olduğu bilinmekte olan Oppo, şirketi firma içi paylaşmış olduğu bir notla konuyu resmileştirmiş oldu. Firmanın çalışanlarıyla paylaşılmış olan bir tane iç not, ”Mariana Planı” adına sahip bir projeyi ortaya koymuş oluyor. Oppo şirketinin üreteceği işlemcileri, bu söz konusu projenin dahilinde geliştirilmiş olacak.

2019 senesinde piyasaya sürmüş olduğu akıllı telefon modelleriyle özellikle de Çin asıllı tüketicilerin akıllarını çelmeyi başarmış olan Oppo şirketi, Türkiye pazarı içinde de çok etkileyici bir giriş yapmayı başardı. Çok kısa bir zaman öncesinde Türkiye’yle alakalı görüşlerini açıklamış olan firma, gösterilmiş olan ilgiden daha çok memnun olduğunu ifade etti. Öteki ülkeler üzerinde de benzeyen bir popülariteye kavuşmayı başaran firma şimdi, çok daha önemli bir gelişmenin altına imzasını atmış oldu.

Oppo şirketinin kendi işlemcisini üretmeyi istediği sürekli olarak iddia ediliyordu. Hatta söz konusu bu işlemcinin ”M1” şeklinde adlandırılacağı, Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi tarafından alınmış olan bir sertifika sayesinde ortaya çıkmış durumdaydı. Oppo şirketi, o dönemler içerisinde herhangi bir açıklama gerçekleştirmekten kaçınmış, çalışmalarını gözlerden çok daha uzak bir biçimde yürütmeyi sürdürmüştü.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close