Mobil

Oppo Find X2 modeliyle alakalı şaşırtan açıklama

Oppo Find X2 modeliyle alakalı şaşırtan açıklama

 

Oppo şirketinin Find X modelinin hemen sonrasında yeni karşımıza çıkacak amiral gemisi telefonlarından Inno Day isimli etkinliğin en çarpıcı hususlarından bir tanesiydi. Firma, ileri teknolojili özellikleri bulunan bu telefonlarından Oppo Find X2 modelinin 2020 senesinin ilk çeyrekli kısmında gelecek olduğu duyurusunu yaptı. Yani aslında Find X2 modelinin, yeni tanıtımı gerçekleştirilen Qualcomm şirketinin Snapdragon 865 isimli işlemciyle karşımıza çıkacak ilk akıllı telefon modeli olabilir.

Oppo Find X2 isimli model, 2018 senesi içerisinde piyasaya çıkartılan Find X modelinin çok daha gelişmiş bir versiyonu olarak karşımıza çıkacak. Oppo şirketi, 2019 senesinde Find X modeline bir yükseltme gerçekleştirmedi fakat 2020 senesinde en güçlü işlemci ile birlikte telefonu piyasaya çıkartacak. Snapdragon 865 modelindeki yonga seti akıllı telefonlarla ilgili olarak sayısı olmayan üstünlük vadediyor olsa bile, Oppo şirketinin 5G ile alakalı uyumluluğunu da göz önünde bulunduracak olduğu kesin.

Yeni amiral gemisi modelinin öne çıkacak özelliklerinden bir tanesi de kamerası olarak öne çıkacak. Sony şirketinin yeni kamerayla alakalı teknolojisi ”2×2 On-Chip Lens (OCL)” isimli özellik, yüksek bir çözünürlüğün yanı sıra yüksek dinamik aralıklarla beraber çok daha hızlı ve çok daha net bir şekilde odaklanma benzerindeki avantajlar sağlıyor olacak. Oppo şirketi özellikle de düşük ışıkla yapılmış olan çekimler esnasında, telefonun çok daha yeni standartlar getirebilecek olduğunu ileri sürüyor.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close