İnternet

Opera’dan masaüstü tarayıcısı için Instagram entegrasyonu

Opera'dan masaüstü tarayıcısı için Instagram entegrasyonu

 

Dünya üzerindeki ileri gelen internet tarayıcıları arasında bulunan Opera, masaüstü uygulaması üzerine Instagram entegrasyonu kazandırmış durumda. Kullanıcılar bundan böyle, popülerliğini korumakta olan sosyal medya platformuna direkt olarak tarayıcıda bulunan yerleşik uygulama sayesinde erişebiliyor olacak.

Gezegenin adeta dört bir tarafında etkili olmuş bulunan yeni tip koronavirüs salgınından dolayı yaşamamımıza giriş gerçekleştiren sosyal izolasyonla ilgili kavram, sosyal medya platformlarına karşı ilgiyi de çok önemli bir seviyede arttırmış oldu. Bu söz konusu ilgiyi karşılıksız bırakmamakta olan bir çok firma da, uygulamaları üzerine yeni özellikler ilave ederek, kullanıcılara adeta bir teşekkür etmekte. Örnek olarak; Instagram, sadece uygulama üzerinde yer alan özelliklerinin bir kısmını masaüstü sürümüne de ilave etmişti.

Facebook çatısının altında faaliyetlerine devam eden Instagram platformunun bir milyardan fazla kullanıcı tabanından yararlanma konusunda isteği bulunan Opera da, popülerliğini korumayı sürdüren uygulamayı masaüstü tarayıcısı üzerine entegre etmiş oldu. Opera 68 sürümüyle beraber kullanıcılar bundan böyle Instagram Hikayeleri ile birlikte mesajlarına ve de akışlarına direkt olarak Opera’nın masaüstü tarayıcısı üzerinden ulaşabiliyor olacaklar. Firma, yeni getirilmiş olan bu güncellemeyle birlikte kullanıcılar için masaüstünde mobil tarayıcı konusunda bir deneyim yaşatmayı hedeflemekte olduğunu da ifade ediyor.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close