İnternet

Opera şirketi android için bedava vpn duyurusu yaptı

Opera şirketi android için bedava vpn duyurusu yaptı

 

Opera şirketi, Android işletim sistemine özel geçmiş olduğumuz haftalarda bedava VPN özelliğini test etme konusunda çalışmalara başlamıştı. Şimdi de bütün Android işletim sistemi kullanıcılarına VPN özelliğini sunacak olduğunu resmen açıklamış bir durumda.

Masaüstü uygulaması üzerinde senelerdir VPN korumasıyla alakalı hizmeti sunmaya devam eden popüler hale gelen internet tarayıcılarından Opera, bundan böyle Android uygulaması üzerinde de yerleşik bir şekilde VPN sunmuş olacak. Geçmiş olduğumuz günler içerisinde bedava VPN Beta versiyonunu Android işletim sisteminin kullanıcılarına sunmuş olan Opera, yeni gelecek bir güncellemeyle beraber VPN Beta versiyonunu sona erdirip VPN kararlı sürümüyle birlikte bu söz konusu özelliği bütün Android işletim sistemi kullanıcılarının hizmetine sunacak olduğunu resmi bir şekilde açıkladı.

Opera şirketinin kendi içerisinde yer alan bu özel VPN, 256 bitlik özelliğe sahip şifreleme algoritmalarını da kullanıp, mobil cihazlarla uzak VPN sunucusunın arasında çok daha özel ve şifreli bir şekilde bağlantı kurup verilerin çok daha güvende kalabilmesini ve kullanıcının gerçek konumlarını da gizleyebilmesini sağlamış oluyor. Opera şirketi, kullanıcıların bu söz konusu aktivitelerinin kaydını tutmayacak olduğunu da açık bir şekilde taahhüt etmekte. Böylelikle de kullanıcının kimliğinin açığa çıkmalarına neden olabilecek hiçbir şekilde bilgi depolanmamış durumda bulunuyor.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close