İnternet

Opera platformundan kullanıcılarına takip bilgisi

Opera platformundan kullanıcılarına takip bilgisi

 

Opera isimli tarayıcı, dünya üzerinde yer alan en bilinen internet tarayıcılarından biridir. Benzerlerinde olduğu tüketicilerin hizmetlerine bedava bir şekilde sunulmuş olan bu özel yazılım, geliştiriciler aracılığıyla devamlı bir şekilde güncelleme alıyor bunun sayesinde de hem çok daha hızlı bir durumda hem ise çok daha güvenli bir durumda olması amaç edinmiş oluyor. Şimdilerde çok daha yeni bir güncelleme paylaşmış olan Opera ekibi, tarayıcıya fazlasıyla önemli bir tane daha güvenlik özelliği ilave etmiş durumda. Bu söz konusu yeni özellik, internet sayfalarının tüketicileri aslında tam olarak ne denli takip ettiğini de göstermiş oluyor.

Aslında Opera platformu bir müddettir, güvenliğin aynı sıra gizlilikle alakalı çok daha yeni özelliklere odaklanmış bir vaziyette. Daha önceki sürüm güncellemesi içerisinde kullanıcıların takip edilmelerini engellemekte bulunan bir tane özelliği kullanıma sunmuş bulunan Opera platformu, şimdilerde ise internet sayfalarının kullanıcıları aslında ne denli takip etmiş bulunduğunu da ifade eden çok basit bir şablon eklemiş durumda. Böylece tarayıcıyı kullanmakta olanlar, girmiş oldukları internet sitesi üzerindeki reklam verenlerin kendilerini tam olarak ne kadar izlemiş olduklarını da açık bir şekilde görüntüleyebiliyor olacaklar.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close