Uygulama

Opera Mini’den büyük bir başarı

Opera Mini'den büyük bir başarı

 

Opera Mini, aslında sessiz bir biçimde de olsa internet tarayıcı pazarında yer alan varlığını sürdürmekte. Söz konusu uygulama Android işletim sistemi ortamı içerisinde tam tamına 500 milyon tane indirmeyi geçmiş oldu.

Android işletim sistemi aslında fazlasıyla uzun zamandan beri kullanımda ve ondan daha öncesine kadar giden çok fazla uygulama da bulunmuyor. Opera Mini isimli uygulama da Android işletim sisteminden dahi eski bir internet tarayıcı şeklinde Java ME uyumuna sahip telefonlardan bu zamana kadar bizimle. BlackBerry isimli şirket, bugün bundan böyle bir dönemler var olduğu dahi unutulmuş durumda bulunan Symbian ile birlikte Windows Phone benzerindeki işletim sistemleri üzerinde de görmüş olduğumuz söz konusu tarayıcı, elbette ki iOS işletim sistemi ile birlikte Android işletim sistemine de gelmişti.

Piyasanın aslında hiç döneminde en popüler tarayıcısı olmayı başaramasa da en tutarlı tarayıcılarından bir tanesi olarak öne çıkan Opera Mini, Android platformu üzerinde önemli bir noktayı ardında bırakmayı başarmış idi. Tarayıcının toplamda gerçekleşmiş olan indirilme sayısı 500 milyon taneyi de aşmış oldu.

Google Play Mağazası aracılığıyla açıklanmış olan verilere bakılır ise Opera Mini isimli tarayıcı 500 milyon tane indirmeyi aşmış olsa bile söz konusu bu indirmelerin önemli bir bölümünün de türlü akıllı telefon üreticileriyle yapılmış olan anlaşmaların sonucu olduğunu hiç bir şekilde göz ardı etmemek gereklidir.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close