Teknoloji

Open P-Tech platformu için Türkçe dil desteği gelmiş durumda

Open P-Tech platformu için Türkçe dil desteği gelmiş durumda

 

IBM şirketinin bedava durumda olması ve bütün dünya üzerinde geçerli rozet sistemi ile birlikte öne çıkmış olan dijital eğitim platformlarından Open P-Tech’e Türkçe dil desteği gelmiş durumda. Bundan böyle İngilizce bilmemekte olanlar da Open P-Tech’in eğitimlerinden yararlanabiliyor olacak.

Dünya üzerindeki en büyük teknoloji firmalarından bir tanesi olarak öne çıkan IBM şirketi, bedava dijital eğitim platformu olarak öne çıkan Open P-Tech’i ardımızda bırakmış olduğumuz Nisan ayı içerisinde Türkiye’de kullanıma sunmuş idi. COVID-19 ile alakalı önlemlerin en sıkı durumda bulunduğu dönem içerisinde gençlerin ve eğitimcilerin çok daha değişik alanlarda yeni beceriler kazanabilmelerini amaç edinen IBM şirketi, Open P-Tech platformuyla alakalı çok daha yeni bir duyuru gerçekleştirmiş oldu.

IBM aracılığıyla yapılmış olan yeni duyuruya bakılırsa Open P-Tech bedava bir şekildeki dijital eğitim platformuna Türkçe dil desteği de ilave edilmiş bir vaziyette. IBM şirketi, Türkçe dil desteğiyle birlikte çok daha fazla kişiye siber güvenliğin yanı sıra yapay zeka ile birlikte bulut bilişim benzerindeki gelecek dönemdeki önemi daha da çok artış gösterecek alanlarda eğitim verebilmeyi hedeflemekte.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close