Teknoloji

OnePlus TV’nin daha ucuz bir fiyatta olacağı açıklandı

OnePlus TV'nin daha ucuz bir fiyatta olacağı açıklandı

 

OnePlus şirketinin bu eylül ayı içerisinde Hindistan’da birinci televizyonunu çıkartacak olduğu şeklindeki haberlerin hemen sonrasında firmanın CEO’su görevinde bulunan Pete Lau, Gadgets 360 platformuyla yapmış olduğu bir röportaj esnasında platforma yönelik olarak çok daha yeni bilgiler vermiş oldu. Bunlar arasından en fazla dikkat çekmeyi başaranı da OnePlus TV’nin rakibi olarak öne çıkan Samsung şirketi ile Sony şirketinin televizyonlarına bakıldığında çok daha ucuz bir fiyata mal olabilmesiydi. Söz konusu bu fiyat avantajları da Amazon şirketiyle yapılmış olan ortaklık sayesinde sağlanmış olurken 2 firma arasında yer alan anlaşmanın detayları tam bir şekilde bilinmemekte fakat OnePlus Televizyonunun Prime Video benzerindeki Amazon servisleri ile ön yüklü bir şekilde gelecek olduğu da tahmin edilmekte.

Firmanın yöneticisi, röportaj esnasında Samsung şirketi ile Sony şirketine de göndermeler yapmış oldu. Lau konuşmasının bir kısmında; ”Şu anda pazar içerisinde yer alan premium ürünler sayesinde ses ve görüntü kalitesi ile karşılaştırma yapmayı çok fazla istiyoruz.” şeklindeki ifadelerine yer verirken görüntü kalitesinin kıyaslama yapılması hususunda LG şirketinden hiç bir şekilde söz etmedi. Bunun asıl nedeni de OnePlus TV isimli ürününün QLED panelleri kullanarak karşımıza çıkacak olması olabilir. LG şirketinin yüksek kaliteye sahip olan OLED TV’leri, televizyon görüntü kalitesine gelindiği zaman adeta zirvede yer alıyor fakat maliyetine bakıldığı zaman öteki QLED rakiplerine kıyaslandığında fazlasıyla çok..

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close