Mobil

OnePlus o veri açığını kapamış durumda

OnePlus o veri açığını kapamış durumda

 

Üretmiş olduğu fiyat ve performans telefonları ile birlikte hafızalara kazınmayı başaran akıllı telefon üreticilerinden OnePlus, veri sızıntısına sebep olabilen bir güvenlik açığını kapatmış olduğu konusunda duyuru yaptı. Bahsi geçen bu açığın, garanti dışındaki onarım faturalama sistemi üzerinde meydana gelmiş olduğu belirtilmekte.

Çin de merkezi bulunan akıllı telefon üreticilerinden OnePlus şirketi, garanti dışındaki onarım faturalama sistemi üzerinde yer alan bir güvenlik açığını düzeltmiş olduğu konusunda açıklamada bulundu. 30 Haziran tarihinde keşfedilmiş olan güvenlik açığının; telefon modelinin yanı sıra telefon numaraları ile birlikte e-mail adresleri, fiziksel adresler ve ayrıca IMEI numaraları benzerindeki müşteri bilgilerini ifşa etmiş olduğu, söz konusu bu güvenlik açığından sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde yer alan kullanıcıların etkilenmiş olduğu da belirtilmekte.

Android Police adlı platform, okuyuculardan biri tarafından paylaşılmış olan bilgilerle beraber söz konusu bu güvenlik açığını ortaya çıkartmış olduğunu ve problemi çözüme ulaştırabilmek amacıyla OnePlus şirketine bilgi verilmiş olduğunu ifade ediyor. Firmanın yapmış olduğu söz konusu açıklama üzerinde de güvenlik açığının 2 Temmuz tarihi içerisinde giderilmiş olduğu, güvenlik açığından dolayı söz konusu verilere ”kasıtlı bir şekilde erişim girişimleri konusunda hiçbir kanıt bulunamamış olduğunu” ifade etti..

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close