Mobil

OnePlus 7T modeli resmen tanıtılmış durumda

OnePlus 7T modeli resmen tanıtılmış durumda

 

OnePlus 7 isimli modelle kıyaslandığı zaman OnePlus 7T modelinde çok büyük yenilikler yer alıyor.

Arka kısmında yer almış olan 3’lü kameraya bakıldığı zaman f/1,6 değerine sahip 48 MP’lik bir özlelikte ana kameranın konumlandırılmış olduğu görülmekte. Ayrıca bunun yanında 16 MP’lik bir değere sahip 117 derece ultra geniş açısı bulunan sensörle beraber 2x özelliğindeki optik yakınlaştırma sunan telefoto lens bulunuyor.

İşlemci kısmına bakıldığı zaman Snapdragon 855 Plus isimli işlemcinin akıllı telefona güç vermiş olduğu açık bir şekilde görülmekte. Qualcomm şirketinin en iyi CPU’larından birisi, 8 GB’lik LPDDR4X RAM ile birlikte UFS 3.0 özelliğinin yanı sıra, 128 GB’lik bir dahili depolama ile de desteklenmiş durumda. Cihaz üzerinde öte yandan Dolby Atmos desteği olduğunu da eklemekte yarar var.

Ekrana bakıldığı zaman OnePlus 7T modelinin 90 Hz değerine sahip 6,55 inç büyüklüğünde, 40 ms tepki oranındaki bir panele üzerinde yer verdiği öne çıkmış oluyor. Ekrana tamamen gömülü bir durumda bulunan parmak izi okuyucuya yer verilmiş panelde birde mavi ışık tam olarak %40 seviyelerinde azaltılmış bir vaziyette. Telefonun ön kısmında yer alan damla çentiğin iç kısmında da ön kamera yer alıyor. Android 10 işletim sistemiyle kutusundan çıkmakta olan bu cihaz üzerinde 3.800 mAh değerine sahip bir batarya bulunuyor.

OnePlus şirketinin yeni duyurmuş olduğu telefonu OnePlus 7T modelinin merak edilmekte olan bir başka noktası da fiyatı olarak öne çıkıyor. 18 Ekim tarihi içerisinde Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada içerisinde satışa çıkartılacağı açıklanan bu telefon, 599 dolar tutarındaki bir fiyat etiketine sahip olarak karşımıza çıkacak. Bu ise Türkiye içerisinde vergiler ilave edilmeden 3.389 Türk Lirası benzerindeki bir fiyata denk gelmiş oluyor.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close