Uygulama

O özellik Instagram’a da gelecek

O özellik Instagram'a da gelecek

 

Instagram platformu artık Facebook ile birlikte Twitter üzerinde bulunan bir tane özelliği kendi kullanıcıları için sunma konusunda hazırlık yapıyor. Sosyal medya üzerinden yayılmaya başlayan haberlere bakılırsa, Instagram platformu artık direkt mesajlar için ifade bırakma konusundaki bir özellik üstünde çalışmalar yapıyor. Söz konusu bu özellik ise halen test aşamasında bulunmakta.

Sosyal medya platformunun devlerinden biri olarak öne çıkan Facebook şirketi, 2016 senesinde yorumların yanı sıra gönderilere platform üzerinde yer alan kullanıcıların ifade bırakabilmesi konusundaki özelliğini kullanıma açmış durumdaydı. Yakın bir zaman içerisinde Twitter platformunun da mesajlarda başlatmış olduğu bu söz konusu uygulamaya Instagram platformu da katılmaya hazırlanmakta. Sosyal medya üzerinde bulunan haberlere bakılırsa Instagram platformu, direkt mesajlar için (Direct) ifade bırakma konusundaki bir özellik üstünde çalışmakta.

Instagram Direct için şu anda mevcut durumdaki mesajlara bırakılabilmekte olan tek bir ifade, mesajın üstüne 2 defa tıklayınca ortaya çıkan bir kalp simgesidir. Yeni karşımıza çıkacak bu özelliği de Jane Manchun Wong Twitter hesabı üzerinden yaydı. Test aşaması içerisinde bulunan özellikle beraber, mesajlara gülebilen, kızgın bir durumda ve üzgün surat ifadeleri benzerindeki ifadeler bırakılabiliyor olacak.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close