Teknoloji

O özellik Facebook platformuna da geldi

O özellik Facebook platformuna da geldi

 

Spotify isimli platform, 15 saniyeden oluşan şarkı önizlemelerini içeriğinde barındıran yeni bir tane Facebook Hikayeler entegrasyonu sayesinde arkadaşlarınız ile (ya da eğer bir sanatçıysanız hayranlarınız ile) müzik paylaşımı yapmanın daha yeni bir yolunu duyurmuş oldu. Dinleyenler, öte yandan isteğe bağlı bir şekilde daha çok bir bilgi alabilmek amacıyla Spotify isimli uygulamaya yönlendirilmek üzre hikayede yer alan ”Spotify’da Oynat” isimli düğmeye de tıklayabilir.

Bu söz konusu özellik, büyük bir kapsamda sanatçılar ile birlikte ekipleri göz önünde bulundurulup tasarlanmış oldu zira onlara yeni yapmış oldukları müziklerini Facebook isimli platformun sosyal ağı üzerinde tanıtabilmek amacıyla farklı bir yol sunmuş durumda. Müzisyenler ile birlikte plak firmaları, günümüz koşullarında genel olarak Instagram platformu ile birlikte Twitter platformu, WhatsApp platformu ve de farklı yerler de dahil olmak üzre içeriklerini sosyal medya üzerinde paylaşmak amacıyla Spotify uygulamasında yer alan paylaşım özelliğini kullanmakta.

Geçmiş olduğumuz sene içerisinde Spotify isimli platform albümler ile birlikte parçaları ve de çalma listelerini de ekleyerek Instagram Hikayeler üzerinde müzik paylaşma konusundaki özelliğin duyurusunu yapmıştı. Bu söz konusu özelliğin Instagram üzerinde kullanılmaya başlamasından bu zamana kadar paylaşımla alakalı özelliği, hem Spotify isimli platform hem ise Instagram isimli platformda karşılıklı bir şekilde yararlı oldu zira kullanıcıların paylaşmış oldukları hikayelerini çok daha ilgi çeken bir duruma getirmiş oldu ve aynı zaman içerisinde çok daha fazla müzik keşfedilebilmesi amacıyla da Spotify isimli uygulamaya kullanıcıları yönlendirmiş oldu.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close