TeknolojiUygulama

O özellik artık 100 taneden çok dili destekliyor

O özellik artık 100 taneden çok dili destekliyor

 

Google şirketine ait olan Çeviri servisi, akıllı telefonunuz üzerinde yer alan kamerayı kullanıp anlık bir şekilde çeviri yapabilmekte. Türkçe dili de dahil pek çok dil seçeneği yer alan söz konusu bu özellik, yapılan en son güncelleme sayesinde 100 taneden çok dil desteğine de kavuşmuş bir hale geldi. Özellikle de yurt dışına çıkıldığında alfabesi dahi komple değişik durumda bulunan yazıları size özel olarak basit bir şekilde çeviri yapan Google Çeviri isimli hizmet, sahip durumda bulunduğu yeni dil kombinasyonları sayesinde gezginleri çok fazla mutlu etmiş olacak.

Gene olarak herhangi bir tane dili İngilizce’ye çevirme maksadıyla kullanılabilmekte olan Google Çeviri isimli uygulama, yeni yapılan güncelleme sayesinde bundan böyle Bengalce ile Fransızca ya da Katalanca ile Lehçe benzerindeki kombinasyonların da çeviri işlemlerini yapabilmeye başladı.

Yeni gelmiş olan güncelleme sayesinde Arapça dili ile birlikte Malayca dili, Hintçe dili, Tayca dili ve de Vietnamca dili dahil olmak üzere 60 farklı yeni dil seçeneğine kavuşmuş durumda bulunan Google Çeviri isimli uygulama, bu gelen güncelleme sayesinde toplam olarak 88 tane değişik dilden 100 tane dile çeviri gerçekleştirebilir bir duruma geldi. Yani aslına bakacak olursak Google Çeviri isimli uygulama, kaynak açısından 88, karşılığında alınmış bir çeviri açısından da 100 tane değişik dil seçeneğine kavuşmuş bir hale geldi. Kamera kullanarak anlık bir şekilde çeviri yapabilme haricinde ses ile birlikte el yazısı ve de fotoğraflar üstünden çeviri yapabilme yeteneği bulunan Google Çeviri’nin tam olarak hangi özelliklerinin hangi dillere özel olarak desteklenmekte olduğuna ise resmi sayfasından ulaşarak bakabilirsiniz.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close