Teknoloji

Nvidia şirketinden yeni bir özellik

Nvidia şirketinden yeni bir özellik

 

Nvidia şirketi, yeni sürücü sürümüyle ilgili olarak RTX serisindeki ekran kartları üzerine çok daha yeni bir özellik paylaştı. Nvidia şirketinin Değişken Hızlı Süper Örnekleme (VRSS) ismini vermiş olduğu yapay zeka desteğine sahip bu özellik, ortalama bir şekilde 20 tane oyun üzerinde gözle görülebilir grafik ile birlikte performans artışı sağlamış olacak.

VRSS sayesinde mevcut durumdaki grafikler fazlasıyla daha yüksek bir çözünürlük ile oluşturulmakta ve genel görüntü kalitesini arttırabilmek amacıyla da akıllı süper örnekleme kullanımı gerçekleştiriliyor. VRSS isimli sistem, Nvidia şirketinin Derin Öğrenme Süper Örnekleme (DLSS) adlı teknolojisine benzeyen biçimde, oyuncuların tam olarak neye bakmış olduğuna bağlı bir şekilde görüntünün hangi bölümüne süper örnekleme uygulayacak olduğunu seçmek amacıyla yapay zekayı kullanmakta ve söz konusu görüntünün öteki bölümüne de işlem uygulamamakta.

Bundan dolayı da VRSS, aslında net bir şekilde gösterilmekte olduğu gibi, görüntünün mevcut durumdaki merkezini daha yüksek bir çözünürlükte oluşturmuş oluyor. Bu ise performansı daha da çok etkilemeden daha fazla görüntü kalitesi anlamına gelmiş oluyor.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close