Teknoloji

NVİDİA şirketi o markalarına veda etti

NVİDİA şirketi o markalarına veda etti

 

NVIDIA şirketi fazlasıyla popüler hale gelen iki markasından Quadro ile birlikte Tesla’yı komple kaldırma konusunda bir karar aldı. Böylelikle şirketin ürün ağacı da fazlasıyla basitleştirilmiş hale geldi.

Dünya üzerindeki ileri gelen grafik işlemci ile birlikte donanım üreticileri arasında bulunan NVIDIA şirketi, Ampere mimarisi ile beraber ürün serilerini de yenilemeye hazırlanmakta. Şirket, fazlasıyla popüler iki tane seri olarak öne çıkan Quadro serileri ile birlikte Tesla serilerini yeni dönem içerisinde kullanmama tercihinde bulundu. Görünüşe bakılırsa şirket her iki tane markasını da emekli etme konusunda bir karar vermiş oldu. Bu söz konusu kararın sebeplerinin ilk sırasıda da bir çok kartın birbirine benziyor olması bulunmakta. Böylelikle şirket çok daha sade fakat aynı alternatif zenginliğine sahip durumda bulunan bir ürün gamı oluşturabiliyor olacak.

NVIDIA şirketi, ilk Quadro kartlarını 2000’li senelerin ilk dönemlerinde NV10G tabanına sahip ve Celsius mimarisi bulunan GeForce 256 benzerindeki serilerle beraber piyasaya çıkartmıştı. Bu söz konusu özellikle CAD ile birlikte CAM ismi verilmekte olan bilgisayar desteğine sahip tasarım ile birlikte üretim programlarını kullanmakta olan profesyonellerin yanı sıra dijital içerik üreticilerine yönelik olarak sunulmuştu.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close